V televíznych reportážach často počúvame, ako dôverčiví ľudia uzavreli nevýhodnú úverovú zmluvu s podvodnými firmami alebo súkromnými osobami.
Zvlášť u neznámych poskytovateľov pôžičiek je potrebná maximálna obozretnosť a dostatočná informovanosť o podmienkach zmluvy. Na čo všetko si dať u pôžičiek pozor?
Kvôli vidine rýchlo získaných peňazí môžete bez rozmyslu podpísať zmluvu o pôžičke, ktorú ste si poriadne neprečítali. Požadujte dostatok času na jej preštudovanie a nejasné ustanovenia si nechajte vysvetliť na pobočke alebo právnikom. Nevynechajte ani odseky písané drobným písmom na konci zmluvy a obchodné podmienky.
Pôžička je často záväzkom na niekoľko rokov, preto si pred podpisom zmluvy overte, že konáte so solídnou a dôveryhodnou spoločnosťou. Dostatok informácií, recenzií a diskusií nájdete na internete, prípadne sa spýtajte na skúsenosti svojich známych.
Nízky úrok ešte neznamená, že je pôžička skutočne výhodná. Naviac Vám nepovie nič o tom, koľko naozaj preplatíte. Pozornosť venujte RPMN, ktorá obsahuje okrem úroku aj všetky poplatky a náklady spojené s pôžičkou. Táto hodnota musí byť v zmluve zo zákona uvedená.
Nikdy neviete, kedy sa dostane do platobnej neschopnosti, a budú Vám naskakovať sankcie za oneskorené splátky. Overte si preto ich výšku a kedy Vám je poskytovateľ smie naúčtovať. Mnohé podvodné spoločnosti práve zarábajú na vysokých sankciách, ktoré Vás nakoniec môžu priviesť až k exekúcii.
Nesolídný poskytovatelia pôžičiek používajú zaisťovacie prevody nehnuteľností, čo znamená, že v rámci úveru prevedú Vašu nehnuteľnosť na seba. Naraziť na túto praktiku môžete pod pojmom "spätný lízing nehnuteľnosti". To je veľmi rizikové v situácii, keď nemáte peniaze na splatenie úveru, pretože spoločnosť Vás môže vysťahovať a strácate právo na spätné odkúpenie
Stáva sa Vám, že ku koncu mesiaca zistíte, že nevyjdete s peniazmi. Naučte sa hospodáriť s peniazmi a neobávajte sa pred výplatou otvoriť peňaženku alebo nahliadnuť na bankový účet. Poradíme Vám, ako na to!
Tiež sa vždy pousmejete nad odporúčaním, aby ste si odkladali 20 až 40% zo svojho príjmu na neočakávanej výdavky a vytvárali si finančnú rezervu? Kde nájsť peniaze navyše? Poradíme Vám, ako na to!
Ako sa natrvalo zbaviť svojich dlhov a konečne sa oslobodiť od hrozieb exekúcie? Nie vždy je to ale jednoduché, prinášame Vám na to odpovede.
Na finančnom trhu pôsobíme už od roku 2007 a prinášame Vám informácie o finančných produktov. P>
Kontakt© 2024 ALL Rights Reserved